SZKOŁA PODSTAWOWA W OSTROŻANACH
STRONA TYTUŁOWA
ROZWÓJ CZYTELNICTWA

 AKTYWNA TABLICA

HISTORIA OSTROŻAN
O SZKOLE
 KALENDARZ 2019/2020
OSIĄGNIĘCIA
OSIĄGNIĘCIA
2013 - 2017
OSIĄGNIĘCIA (archiwum)
NAUCZYCIELE
ABSOLWENCI
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
PUBLIKACJE NAUCZYCIELI
DOKUMENTY
BEZPIECZEŃSTWO I PROFILAKTYKA
Napisz do nas: szkolaostrozany@wp.pl
         
 WAŻNE!
LIST DO RODZICÓW GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO I KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
REFORMA EDUKACJI:

Mapa drogowa  reformy edukacji

Szkoła po zmianie
Kuratorium Oświaty    w Białymstoku

                                                

 
  Poniedzialek, 01 wrzesnia 2014 , 16:53:38  
ROK SZKOLNY 2019/2020
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I AKCJA "SZKOŁA DO HYMNU"

8 listopada 2019 roku

     Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas VII i VIII przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą 101 rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Przypomnieli najważniejsze informacje historyczne, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Z tej to okazji, punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie z całą społecznością szkoły odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w myśl akcji „Szkoła do hymnu”, która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

zobacz zdjęcia

W HOŁDZIE POLEGŁYM...

31 października 2019 roku

     Październik i listopad to czas, kiedy w szczególny sposób ogarniamy pamięcią i modlitwą tych, którzy już odeszli... Uczniowie z klasy IV i VI wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz w Ostrożanach. Uporządkowali Grób Nieznanego Żołnierza oraz grób żołnierzy AK, w atmosferze powagi i szacunku złożyli wieńce i zapalili znicze. Chwilą ciszy uczcili pamięć tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.

zobacz zdjęcia

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I

30 października 2019 roku

    W niezwykle podniosłej atmosferze odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszaków. Uczniowie klasy pierwszej, przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały wykazać się swoimi umiejętnościami, zaśpiewać piosenki, wyrecytować wiersze a także  udzielić odpowiedzi na szereg pytań przygotowanych przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Ślubowanie klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, pedagogów oraz uczniów starszych klas. Po części artystycznej odbyła się dyskoteka i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

zobacz zdjęcia

WYJAZD DO MGOK W DROHICZYNIE NA TEATRZYK

24 października 2019 roku

     Przedszkolaki i uczniowie klasy I obejrzeli spektakl "Tajemnice Żabiego Stawu" wystawiony przez Teatr Ptasie Melodie w MGOK w Drohiczynie. Teatrzyk opowiadał o Literowym Królestwie, które słynie z pięknych wierszy i poematów, którego spokój zakłóca zła Czarownica, kradnąc mieszkańcom literki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów spektaklu bajkowego, który pokazał, że dobro i miłość zawsze zwyciężają.

zobacz zdjęcia

XIX DZIEŃ PAPIESKI

16 października 2019 roku

     Uczniowie klasy VI przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny z okazji XIX Dnia Papieskiego, który przebiegał pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". Przypomnieli społeczności szkolnej najważniejsze wydarzenia z życia św. Jana Pawła II oraz nawiązali do pierwszej pielgrzymki Papieża do Polski, której 40 rocznica przypada w tym roku. Ojciec Święty apelował wówczas do swoich rodaków, by byli mocni w swej wierze. Naszym zadaniem jest nieustannie przybliżać innym osobę i życie św. Jana Pawła II, a naukę, którą głosił, realizować każdego dnia.

zobacz zdjęcia

DZIEŃ EDUKACJI

15 października 2019 roku

    Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły złożył najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom z okazji Dnia Edukacji. 

zobacz zdjęcia

WYCIECZKA DO MUZEUM TREBLINKA

25 września 2019 roku

     Uczniowie klas VI - VIII wraz z wychowawcami byli uczestnikami niezwykłej lekcji historii podczas wycieczki po pozostałościach Obozu Zagłady w Treblince. Pani przewodnik opowiadała o powstaniu i losach obozu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli eksponaty, fotografie oraz makietę przedstawiającą ówczesny Karny Obóz Pracy oraz Obóz Zagłady stworzone przez Niemców w celu eksterminacji Żydów z całej Europy w latach 1941-1944. Każdego dnia, przez 15 miesięcy z rąk nazistów ginęło 17000 ludzkich istnień. Mimo, iż po tych strasznych wydarzeniach nie pozostał ślad, dało się odczuć ducha minionych czasów. Nie da się obojętnie przejść symboliczną bramą zagłady wiodącą na rampę, by w końcu dotrzeć do największego europejskiego cmentarzyska, po którym rozrzucono 17 tysięcy kamieni skupionych wokół głazu z napisem „NIGDY WIĘCEJ”. Dzięki tej niecodziennej lekcji, przeprowadzonej przez panią przewodnik, uczniowie mogli poznać okrutną przeszłość, gdzie ludzie kończyli swe życie w warunkach głodu i terroru, przeszłość, o której należy pamiętać, aby ludzie ludziom już nigdy nie zgotowali takiego losu.

zobacz zdjęcia

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I NAPAŚCI ZWIĄZKU SOWIECKIEGO NA POLSKĘ

17 września 2019 roku

   Uczniowie klasy VIII przygotowali uroczysty apel z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz napaści ZSRR na Polskę. Przypomnieli społeczności szkolnej przebieg wydarzeń tragicznego września. Była to kolejna "żywa lekcja" historii przybliżająca dramatyczne wydarzenia z dziejów naszego kraju.

zobacz zdjęcia

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

17 września 2019 roku

     Uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu z panem dzielnicowym sierżantem sztabowym Tomaszem Kamińskim, podczas którego rozmawiali na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Pan policjant przypomniał, jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, odpowiednio zachowywać się w autobusie szkolnym. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie otrzymały odblaski i zostały zachęcone do ich noszenia.

zobacz zdjęcia

WIZYTA JEGO EKSCELENCJI KSIĘDZA BISKUPA PIOTRA SAWCZUKA

11 września 2019 roku

     W ramach wizytacji kanonicznej parafii p.w. Narodzenia NMP w Ostrożanach odwiedził naszą szkołę Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk. Wraz z dostojnym gościem przybyli również ks. dr Tomasz Szmurło - Sekretarz Ks. Biskupa oraz ks. dr Piotr Wójcik - proboszcz parafii. Pani dyrektor Lidia Dorota Nagórna wraz z p. Magdą Antoszuk - przewodniczącą rady rodziców przywitała Ks. Biskupa oraz przybyłych gości, a następnie przywitali Jego Ekscelencję przedstawiciele uczniów. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie montażu słowno - muzycznego "Maryja - Matka Pięknej Miłości" w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Jego Ekscelencja obserwował przebieg programu artystycznego oraz podziękował za wybranie takiego właśnie tematu. Skierował do wszystkich zebranych pasterskie słowo oraz udzielił błogosławieństwa. Wizyta Księdza Biskupa była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, a słowa skierowane do uczniów z pewnością dostarczą im zachęty do ożywiania wiary.

zobacz zdjęcia

NARODOWE CZYTANIE

6 września 2019 roku

     Podczas tegorocznej akcji Narodowe Czytanie uczniowie klas VII i VIII przygotowali trzy spośród ośmiu Nowel polskich zaproponowanych przez Parę Prezydencką, których wspólnym mianownikiem jest polskość. Były to: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej i "Sachem" Henryka Sienkiewicza. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali biografie nowelistów oraz wcześniej przygotowane fragmenty utworów.

zobacz zdjęcia

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 roku

     Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Po odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor Lidia Dorota Nagórna powitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość w Szkole Podstawowej w Ostrożanach. Życzyła radzie pedagogicznej, uczniom oraz rodzicom dużo wytrwałości i sił w nowym roku szkolnym.

zobacz zdjęcia 

ROK SZKOLNY 2018/2019
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca 2019 roku

     Mszą świętą w kościele parafialnym w Ostrożanach rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor Lidia Dorota Nagórna na uroczystym apelu podsumowała dorobek dydaktyczny i wychowawczy minionego roku. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem. Dyplomy zostały wręczone również tym, którzy osiągnęli wysokie wyniki w czytelnictwie oraz 100% frekwencję. Uczniowie klasy VII pożegnali kolegów z klasy VIII oraz podarowali im pamiątkowe upominki. Absolwenci podziękowali dyrekcji, wychowawcy i nauczycielom za trud włożony w ich wykształcenie i wychowanie oraz wręczyli wszystkim nauczycielom kwiaty i symboliczne podarunki. Na zakończenie pani dyrektor życzyła uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły wesołych, udanych i bezpiecznych wakacji.

zobacz zdjęcia>>>

WYCIECZKA DO "MAGICZNYCH OGRODÓW"

4 czerwca 2019 roku

     Sześciolatki oraz uczniowie klas I - VIII wyjechali do bajkowej krainy "Magicznych Ogrodów" - parku tematycznego w Trzciankach k. Janowca. Po wejściu na teren Ogrodów uczestnicy wycieczki udali się na edukacyjne zajęcia terenowe. Brali udział w różnych konkurencjach, podczas których musieli się wykazać wiedzą przyrodniczą, matematyczną, polonistyczną oraz sprawnością fizyczną. Następnie zwiedzali teren Magicznych Ogrodów, korzystając z mnóstwa atrakcji w nich zapewnionych. Bawili się na placach zabaw wyposażonych w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Zwiedzili Wodny Świat, Smocze Gniazdo oraz mogli wspinać się na grzbiety smoków. Byli też na Marchewkowym Polu, gdzie rosną marchewki większe od ludzi. W przerwie na zabawę posilili się smacznym obiadem. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo radośni wrócili wieczorem do Ostrożan.

zobacz zdjęcia>>>

FESTYN "ŚWIĘTO RODZINY"

31 maja 2019 roku

    Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, a dziecko to radość i szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym uczuciom w naszej szkole odbył się festyn "Święto Rodziny". Po przywitaniu przez p. dyrektor Lidię Dorotę Nagórną przybyłych gości, przedszkolaki poprzebierane w kolorowe kwiatki, w przedstawieniu wyraziły swoje uczucia względem mamy i taty. Uczniowie klas I - VIII rozpoczęli swoją część artystyczną piosenką "Cudownych rodziców mam..." , następnie wystawili bajkę "Księżniczka na ziarnku grochu". Na zakończenie dzieci złożyły rodzicom najserdeczniejsze życzenia i obdarowały upominkami. Po części artystycznej na wszystkich zebranych czekało mnóstwo niespodzianek na placu szkolnym. Dzieci mogły korzystać z zabaw na dmuchanym zamku, zjeżdżalni oraz basenie z rowerkami wodnymi. Straż Pożarna, Policja oraz Straż Graniczna zorganizowała wystawy swoich sprzętów, pokazy oraz konkursy. Żeby nikt nie opadł z sił był również grill oraz słodkości przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Zabawa była wyśmienita bo rodzinna.

     Dziękujemy za zaangażowanie, bezinteresowną pomoc, chęć współpracy oraz włożony wkład pracy podczas organizacji festynu: Radzie Rodziców, Burmistrzowi Drohiczyna, Sekretarzowi Gminy Drohiczyn i Pracownikom Urzędu Miejskiego w Drohiczynie, Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej ZSR w Ostrożanach, Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach oraz Placówce Straży Granicznej w Mielniku.

zobacz zdjęcia>>>

PSTRYK I BZIK Z PGE UCZĄ DZIECI ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

14 maja 2019 roku

     Przedszkolaki oraz dzieci z klas I - III obejrzały spektakl edukacyjny pt. "Jak Pstryk, jak Bzik zostali oświeceni" opracowany przez Fundację PGE, w którym wystąpili aktorzy z Warszawy. Bohaterowie przedstawienia przypomnieli młodym widzom zasady bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej. Dzieci dowiedziały się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować oraz co oznaczają znaki na transformatorach. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki oraz dyplomy. Spektakl okazał się bardzo ciekawą lekcją na temat bezpiecznego korzystania z prądu elektrycznego.

zobacz zdjęcia>>>

ŚNIADANIE DAJE MOC - EDYCJA WIOSENNA

10 maja 2019 roku

     Już po raz drugi w tym roku szkolnym mieliśmy możliwość przygotowania drugiego śniadania z pomocą nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Uczniowie z klas V - VIII w profesjonalnych pracowniach gastronomicznych przyrządzali mini kanapki z pastą z soczewicy, pastą jajeczną oraz twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem, a także usmażyli pancakes. W tym czasie przedszkolaki oraz dzieci z klas I - III spędzali aktywnie czas na hali sportowej biorąc udział w grach i zabawach. Kolejnym punktem było wspólne spożycie drugiego śniadania. Wszyscy ze smakiem zajadali "kolorowe kanapki" oraz pancakes z miodem lub sosem truskawkowym, popijając ciepłym kakao. Dziękujemy dyrekcji, radzie pedagogicznej oraz młodzieży z ZSR w Ostrożanach, że mogliśmy tak miło spędzić piątkowe przedpołudnie.

zobacz zdjęcia>>>

228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2019 roku

     Uczniowie klas VII - VIII przygotowali uroczystą akademię "Witaj Majowa Jutrzenko", aby uczcić 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przybliżyła wszystkim wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Przedstawienie wzbogaciły wiersze i pieśni patriotyczne. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu, która przeniosła zebranych w minione wieki.

zobacz zdjęcia>>>

UDZIAŁ W DNIU OTWARTYM W ZSR W OSTROŻANACH

26 kwietnia 2019 roku

     Uczniowie klasy VIII odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, wyposażeniem sal przedmiotowych i pracowni oraz skorzystali z wielu atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ZSR. Mieli okazję poczęstować się smacznymi przekąskami, przejechać się konną bryczką oraz obejrzeć różne maszyny rolnicze. Był to bardzo ciekawy i atrakcyjny dzień, pełen nowych doświadczeń. 

zobacz zdjęcia>>>

DZIEŃ ZIEMI

26 kwietnia 2019 roku

     Kolejny już raz obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Apel "Ziemia - Błękitna Planeta" przygotowany przez uczniów klasy VII w szczególny sposób poświęcony był drzewom, które są elementem naszego krajobrazu. Niestety często przechodzimy obok nich obojętnie, zapominając, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu i życiu Ziemi. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu zwrócili się do wszystkich z apelem, aby otoczyć drzewa większą troską oraz zadbać, by było ich coraz więcej wokół nas.

zobacz zdjęcia>>>

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

15 - 17 kwietnia 2019 roku

     Uczniowie klasy VIII przystąpili do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

zobacz zdjęcia>>>

MISTERIUM WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNE

11 kwietnia 2019 roku

     Uczniowie klasy VII i VIII zaprezentowali Misterium Wielkopostno - Wielkanocne pt. "Krzyż - znak naszej wiary". Przedstawienie wprowadziło społeczność szkolną w przygotowanie serc na wydarzenia Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Uczestnictwo w Misterium było okazją do refleksji nad znaczeniem krzyża w życiu człowieka. Przedstawienie zakończono życzeniami: "...niech Chrystus każdego dnia zmartwychwstaje w naszych sercach i domach". Pani dyrektor Lidia Dorota Nagórna podziękowała uczniom za przygotowany występ oraz złożyła dzieciom i ich rodzicom życzenia zdrowych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych. 

zobacz zdjęcia>>>

WYCIECZKA DO KINA W SIEDLCACH

29 marca 2019 roku

    Uczniowie klas I - VIII wyjechali do "NovegoKina" w Siedlcach na projekcję filmu pt. "Władcy przygód. Stąd do Oblivio". Wraz z głównymi bohaterami - Frankiem i Izką - odkryli, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Wspólny wyjazd wpłynął na umocnienie więzi koleżeńskich oraz wzbogacił uczniów o nowe doświadczenia.

zobacz zdjęcia>>>

WYJAZD DO SIEMIATYCZ NA BAŚŃ MUZYCZNĄ

28 marca 2019 roku

     Przedszkolaki oraz dzieci z klas I - III wyjechały do Siemiatycz na baśń muzyczną " W tajemniczej krainie krasnali" w wykonaniu Teatru Muzycznego "Duduś" z Łodzi. Przedstawienie odbyło się na Hali Widowiskowo - Sportowej. Baśń była pogodna i wesoła, pełna śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. Przedstawienie podobało się dzieciom, ponieważ mogły brać w nim czynny udział. Aktorzy zapraszali młodych widzów na scenę, prosząc o rady, wskazówki i podpowiedzi. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych.

zobacz zdjęcia>>>

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM STRAŻY GRANICZNEJ

6 marca 2019 roku

     Uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w spotkaniu z chorążym sztabowym Straży Granicznej Arkadiuszem Radziszewskim, ojcem uczniów naszej szkoły. Pan Arkadiusz w bardzo interesujący sposób opowiedział na czym polega jego praca. Chętnie odpowiedział uczniom na zadawane przez nich pytania. Dzieci dowiedziały się, w jaki sprzęt wyposażeni są funkcjonariusze Straży Granicznej, jakie niebezpieczne towary są przewożone przez granicę państwa oraz co się dzieje z nielegalnie przewożonymi i skonfiskowanymi towarami. Spotkanie poszerzyło wiedzę uczestników na temat roli i funkcji, jaką pełni Straż Graniczna.

zobacz zdjęcia>>>

BAL KARNAWAŁOWY

28 lutego 2019 roku

     W tegoroczny "tłusty czwartek" w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców. Dzieci oraz rodzice wykazali się dużą pomysłowością w przygotowaniu kolorowych i ciekawych przebrań. W czasie przerwy wszyscy ze smakiem zajadali się pączkami. Zabawa dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń.

zobacz zdjęcia>>>

                                                                                
WALENTYNKI

14 lutego 2019 roku

     W dniu świętego Walentego w naszej szkole działała poczta walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Do specjalnej skrzynki każdy mógł wrzucić serduszko lub kartkę walentynkową ze słowami sympatii. Wszyscy uczniowie w tym dniu ozdobili swoje ubrania czerwonym serduszkiem.

 zobacz zdjęcia>>>

WARSZTATY LITERACKIE Z PANEM JERZYM USZYŃSKIM

7 lutego 2019 roku

     Sześciolatki oraz uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w warsztatach literackich zorganizowanych przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Drohiczynie. Warsztaty pt. "Na ratunek cywilizacji" zostały przeprowadzone przez autora powieści "Waszmość Krokodyl" - pana Jerzego Uszyńskiego. Autor opowiedział dzieciom o swojej książce przedstawiając głównych bohaterów. Przeczytał uczniom wybrane fragmenty powieści oraz rozmawiał na temat różnych źródeł energii. Całe spotkanie urozmaicone było prezentacją multimedialną. Uczniowie mieli za zadanie wymyślić nowe źródła energii - wykazali się dużą pomysłowością. W czasie warsztatów padły odpowiedzi m. in. na pytania: Czy wulkany mogą być źródłem energii? Skąd bierze się inspiracja literacka? Czy ludzie są cyborgami? Spotkanie rozwinęło wiedzę oraz pobudziło fantazję i pomysłowość uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie uczniowie, którzy brali udział w konkursie "Wesołe Święta" zorganizowanym przez Bibliotekę w Drohiczynie, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.           zobacz zdjęcia>>>

CHOINKA SZKOLNA

18 stycznia 2019 roku

     Tegoroczna choinka szkolna została poprowadzona przez animatorów z teatru. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach animacyjnych o tematyce smerfnej pod kierunkiem klaunów. Odbyło się wiele świątecznych tańców i konkurencji integrujących przybyłych na choinkę, zagadki Papy Smerfa oraz wybór króla i królowej balu. Pojawiła się również maskotka Smerfetki, która wspólnie z dziećmi uczestniczyła w tańcach i zabawach. Całą uroczystość uświetnił występ dzieci z oddziału przedszkolnego oraz przybycie świętego Mikołaja z prezentami. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Tegoroczna choinka była bardzo udana, co można było zauważyć na uśmiechniętych twarzach uczestników zabawy.

zobacz zdjęcia>>>

BEZPIECZNE FERIE 

10 stycznia 2019 roku

     W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem dzielnicowym sierżantem sztabowym Tomaszem Kamińskim. Podczas pogadanki pan policjant zwrócił uwagę na jakie niebezpieczeństwa są narażeni uczestnicy zimowych zabaw oraz apelował o zachowanie ostrożności podczas poruszania się w pobliżu drogi i w czasie saneczkowania. 

Z uczniami z klas IV - VIII pan dzielnicowy podjął również rozmowę na temat dopalaczy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

zobacz zdjęcia>>>

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE I SPOTKANIE OPŁATKOWE

21 grudnia 2018 roku

     Przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas VII - VIII wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. W krótkich scenkach współczesnych zostało ukazane, co tak naprawdę jest ważne w przeżywaniu wigilii i świąt. Nie szelest rozpakowywanych prezentów czy brzęk ustawianych naczyń, ale cisza serc i spokój, w których rodzi się Jezus - największy Dar, którym mamy dzielić się z innymi. Przedstawienie było przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Następnie wszyscy po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Proboszcza Piotra Wójcika przełamali się opłatkiem składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Poszczególne klasy wraz z wychowawcami zgromadziły się w swoich salach na klasowych wigiliach.

zobacz zdjęcia>>>

EGZAMIN PRÓBNY ÓSMOKLASISTÓW

18 - 20 grudnia 2018 roku

     Przez trzy dni uczniowie ósmej klasy zmagali się z napisaniem próbnego egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego. Został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu w celu informacyjnym i diagnostycznym.

zobacz zdjęcia>>>

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KOMENDY POWIATOWEJ PSP W SIEMIATYCZACH

14 grudnia 2018 roku

     Uczniowie z klas: VI i VII wzięli udział w spotkaniu ze starszym kapitanem p. Sylwestrem Uściniakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach na temat "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Uczestnicy zajęć zostali poinformowani o zagrożeniach związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Prowadzący spotkanie uświadamiał uczniów, jak bardzo korzystne dla naszego bezpieczeństwa jest zainstalowanie czujek dymu i czadu. Na zakończenie uczniowie otrzymali ulotki informacyjne oraz kalendarze. 

zobacz zdjęcia>>>    

37 ROCZNICA  WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

13 grudnia 2018 roku

     Podczas uroczystego apelu z okazji 37 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego przez generała Wojciecha Jaruzelskiego, wybrani uczniowie z klas VII - VIII przypomnieli wydarzenia, które zaczęły się 13 grudnia 1981 roku.
Stan wojenny to w najnowszej historii Polski  zdarzenie niezwykle bolesne. Koledzy i koleżanki opowiedzieli o najważniejszych postaciach tamtych lat oddając w ten sposób hołd wszystkim ofiarom tych tragicznych dni. Pani dyrektor zachęciła całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji społecznej - "Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności".

zobacz zdjęcia>>>  

WYCIECZKA DO TEATRU 

12 grudnia 2018 roku

     Uczniowie z klas IV - VII wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na adaptację powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy 3". Spektakl utrzymany był  w konwencji humorystycznej, aktorzy wspaniale grali swoje role. W nowatorski sposób zostały ukazane dzieje głównych bohaterów - Stasia i Nel. W czasie sztuki na sali panowała cisza i skupienie przerywane wybuchami śmiechu.                                                                                                                                                                        Po skończeniu spektaklu udaliśmy się na małe co nieco do KFC. Był to bardzo udany wyjazd.

zobacz zdjęcia>>>  

KIERMASZ MIKOŁAJKOWY W ZSR W OSTROŻANACH

6 grudnia 2018 roku

     Uczniowie z klas VI - VIII udali się do ZSR w Ostrożanach, aby wziąć udział w charytatywnym kiermaszu mikołajkowym. Młodzież ze szkoły średniej przygotowała własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz różne smakołyki: gofry, lody, ciasta, frytki, hot - dogi i hamburgery. Zebrane środki pieniężne z zakupionych pamiątek i przekąsek mają być przekazane potrzebującej rodzinie. Mieliśmy okazję włączyć się w to wielkie dzieło niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a jednocześnie bardzo przyjemnie spędzić czas.

zobacz zdjęcia>>>  

     

MIKOŁAJKI

6 grudnia 2018 roku

     Uczniów klas I - III odwiedził najbardziej lubiany przez wszystkich oraz długo oczekiwany gość - święty Mikołaj.  Dzieci przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych zaśpiewały dla wyjątkowego przybysza świąteczną piosenkę, a następnie zostały obdarowane prezentami. Święty Mikołaj obiecał, że odwiedzi naszą szkołę za rok. Tego dnia uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

zobacz zdjęcia>>>  

SPOTKANIE Z POLICJANTEM - PROMOCJA KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

5 grudnia 2018 roku

     Uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w spotkaniu z panem dzielnicowym sierżantem sztabowym Tomaszem Kamińskim. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z aplikacją powstałą w 2016 roku - Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pan dzielnicowy pokazał uczniom, w jaki sposób można korzystać z tego interaktywnego narzędzia oraz zwrócił uwagę, że właściwe używanie aplikacji wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Po wysłuchaniu prelekcji wszyscy uczniowie rozwiązali test "Media elektroniczne narzędziem w zapewnieniu bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej - promocja KMZB". Na zakończenie spotkania bogatego w nowe informacje dotyczące świadomego i  odpowiedzialnego korzystania z sieci, uczestnicy otrzymali odblaski.

zobacz zdjęcia>>>  

ANDRZEJKI

29 listopada 2018 roku

     Zabawa andrzejkowa w naszej szkole rozpoczęła się od przypomnienia wierzeń związanych z dniem św. Andrzeja, zakorzenionych w ludowej tradycji wróżb i przepowiedni. Po wysłuchaniu gawędy na temat tradycji andrzejkowych wróżki i wróżbici przepowiadali wszystkim zgromadzonym przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw mógł sobie wywróżyć coś wyjątkowego oraz uczcić Andrzejki w tradycyjny sposób - lejąc wosk. Słodką niespodzianką były cukierki z różnymi sentencjami. Katalog wróżb i przepowiedni był bardzo bogaty i dostarczył dzieciom wiele śmiechu i radości. Po wróżbach przyszedł czas na dyskotekę. 

zobacz zdjęcia>>>  

SPOTKANIE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

24 listopada 2018 roku

     Czworo uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyło w spotkaniu formacyjnym wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas w Sokołowie Podlaskim, które rozpoczęło się Mszą świętą pod przewodnictwem dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, ks. Łukasza Gołębiewskiego. Po słodkim poczęstunku zgromadziliśmy się na auli, gdzie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Polska w barwach biało - czerwonych ". Okazało się, że pierwsze miejsce zajęła nasza koleżanka, Dominika Koczewska i otrzymała tablet. Następnie odbyła się prezentacja przybyłych na spotkanie wolontariuszy oraz zdanie sprawozdania z działań przeprowadzonych w minionym roku szkolnym. Po wspólnie spożytym obiedzie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez harcerzy z Zespołu Szkół w Sabniach. Odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego zakończyło dzień obfity we wrażenia i nowe znajomości. Pełni pomysłów na dalsze działania w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi wróciliśmy do Ostrożan.                                  zobacz zdjęcia>>>           

ŚNIADANIE DAJE MOC

15 listopada 2018 roku

     Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Korzystając z uprzejmości Dyrekcji ZSR w Ostrożanach mogliśmy w profesjonalnych pracowniach gastronomicznych, wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami, przyrządzić śniadanie. Najpierw uczniowie szkoły średniej przedstawili interesującą prezentację poświęconą zdrowemu odżywianiu, a następnie podzieleni na dwie grupy przygotowywaliśmy zdrowe przekąski. Dzieci z klas I - V robiły kanapki z pastą jajeczną i awokado, twarożkiem z rzodkiewką, wędliną. Uczniowie z klas VI - VIII smażyli naleśniki, wykonali do nich sałatkę owocową oraz koktajl. Prace nad przygotowaniem posiłków przebiegały sprawnie pod okiem nauczycieli oraz młodzieży technikum. Po przyrządzeniu wszystkich dań przyszedł czas na degustację. Wszystko wyglądało wspaniale. Podane potrawy były smaczne, a przede wszystkim zdrowe. Jesteśmy wdzięczni dyrekcji, radzie pedagogicznej i młodzieży z ZSR w Ostrożanch za serdeczne przyjęcie i mamy nadzieję na dalszą współpracę.        zobacz zdjęcia>>>

100 LECIE ODZYSKANIA  PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 roku

     Mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po Mszy św. pani Lidia Dorota Nagórna, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrożanach powitała licznie zgromadzonych gości w świetlicy w Ostrożanach. Na uroczystość przybyli:  Wojciech Borzym Burmistrz Drohiczyna,  Radosław Konobrocki  Sekretarz Gminy Drohiczyn,  Jan Kobus dyrektor ZSR w Ostrożanach i radny Rady Miejskiej w Drohiczynie oraz mieszkańcy miejscowości: Klepacze, Smarklice, Smorczewo, Borzymy, Siekierki i Ostrożany. 

W odpowiedzi na apel prezydenta RP „Niepodległa do hymnu!”, o godzinie 1200 wybrzmiały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrożanach zatańczyli poloneza, który stanowił wstęp do bogatego programu artystycznego. „Młodzi aktorzy” w montażu słowno – muzycznym „100 – lecie Niepodległej Polski” przedstawili trudną i skomplikowaną historię naszego kraju, śpiewali pieśni i piosenki patriotyczne oraz recytowali wiersze.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy przybyli na uroczystość, zostali zaproszeni przez rodziców na wspólny, bardzo smaczny poczęstunek oraz śpiewanie pieśni patriotycznych.

     Tak ważna rocznica dla naszej Ojczyzny, była jednocześnie okazją do zintegrowania się ze społecznością lokalną oraz zaprezentowania zdolności i umiejętności artystycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrożanach. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.                zobacz zdjęcia>>>

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

9 listopada 2018 roku

     W ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej". O godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4 - zwrotkowy hymn narodowy.

zobacz zdjęcia>>>